All The Little Animals / Christian Bale’in Küçüklüğü


Bulamayacağım, Christian Bale’in oynadığı ve bok atacağım bir film bulamayacağım. All The Little Animals’ta genç bir delikanlı Christian Bale. Zeka özürlü bir çocuğu oynuyor hem de ve yıllar sonra Batman gibi bir karakterle karşımıza çıkıyor. İki uç karakterden bahsediyorum, ikisi de farklı zamanlarda çekilmiş ve aynı adam tarafından oynanan.

Christian Bale, bu işi yani oyunculuğu çoktan yalamış yutmuş sanırım. Doğa ile yaşamayı öğrendikten sonra her şeyin çok daha iyi olduğunu, miras davalarının ve diğer tüm medeniyete dair konuların aslında ne kadar çok bizden uzak olduğunu, her bir hayvanın ekosistemdeki yerinin önemini, minik karıncaların bile beslenebileceğini bize öğreten film.

all-the-little-animals-christian-bale-izle

Gerçekten en küçük yaratık bile kendine bir yer etmiş birisini yemiş birisi tarafından yenilmiştir. Biz de bu sistemin bir parçasıyken ve ölmeye bu kadar yakınken ne güzel de inkar ediyoruz geldiğimiz ve gideceğimiz yeri. İşe böyle kaderci baktığımızda her şey çok uzakmış gibi geliyor, hatta gülünçmüş gibi. Fakat değil.

All The Little Animals, birkaç dakikalık saygı duruşu gerektiren bir film. Pek çok kişi şaşalı çekimleri, rengarenk görselleri ve bol memeli kadınları olmadığı için sevmeyebilir. Zaten gerek yok, filmde meme arayan insanın olayı en başından yanlış anladığı düşünülürse sevmemesi çok daha uygun düşüyor.

Sakin senaryosu ve vurucu sonu ile All The Little Animals aslında “All The People In The World”e göz kırpıyor yıllar öncesinden. Dünya üzerinde küçük olmaktan utanmayan herkese…

All The Little Animals Trailer

Reklamlar

All The Little Animals / Christian Bale’in Küçüklüğü” için 5 yorum

 1. Ben sizin kadar bu filmi sevemedim maalesef. Kötü bir film değil ama çok klişe gibi geldi bana.İyiler mutlaka kazanır.Kötüler hep kötüdür.Bir de Bale’nin üvey babasının öbür adamın altı üstü boğazını sıkıp kaldırdı, böyle adam mı ölürmüş. Burası da saçma geldi ama kitaptan uyarlandığı için kitapta da öyle mi bilemiyorum tabi.

  1. Yorum için çok teşekkürler, uzun zaman sonra filmi hatırlattınız bana. Aslında beklentiyi çok yüksek tutmamak ile alakalı sanırım biraz. Ben daha çok aksak ritim Christian başkana daha da saygı duydum 🙂

   1. Rica ederim efenim. 🙂 Ben de bu filmden bugün haberdar oldum Cnbc-e sayesinde. (Daha doğrusu dün saat 24’ü geçti) Beklentim de çok yüksek değildi fakat benimle alakalı sanırım. Bu aralar moralim pek iyi olmadığı için eleştirecek birşeyler arıyorum galiba. Kolay beğenmiyorum.Filmi izlediğin zamanki psikolojin film hakkında yorumunu da etkiliyor . Evet Bale’in performansı iyiydi bence de.
    Gereksiz konuştuysam affola
    Hazır yazmışken bir de film öneriyim:
    The Bridges of Meduson Country . Meryl Streep ve Clint Eastwood var daha ne olsun. Bu filmi izlemiş olma olasılığını düşünerek alternatif bir film daha önermek istiyorum :
    Kauwboy (2013)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s