Etiketler

, , , ,


Bir hatun olarak açık konuşuyorum ve diyorum ki: Sacha Baron Cohen’in tüm filmlerine hastayım. Bir pislik efendime söyleyeyim bir iğrenç bel altı şakalar, aman efendim mide bulandıran sahneler derken bu herife it gibi gülüyorum. Girdiği her role neden bu kadar iyi oturduğunu anlamaya çalışıyor ve bir türlü anlam veremiyorum. Sacha canını senin.

En son The Dictator / Diktatör filmini izledikten sonra yine dedim ki “Gerçekten gülüyorum bu adama.” Hem de yanımda sevgilim de olsa gülüyorum o çirkin görüntülere, kız arkadaşım da olsa. İşin özünde birazcık itlik var, birazcık’ın az ilerisinde de argo.

Ali G’yi sevmemin nedeni yine algısı bozuk bir adamın önemli bir yerlere getirilmesi ve yaptığı şeyler. Aslında tüm Sacha filmleri günümüzün bir parodisi. Günümüz ülkelerinin başkanlarını göz önüne aldığımızda hepsi en az Ali G kadar saçmalıyor, onun kadar yersiz şeyler yapıyorlar. Ali G’nin tek bir amacı var o da insanları mutlu etmek. Düşündüğümüzde “Sizler için varız.” diyenlerin kendi cepleri için var olduklarını görüyoruz. Ali G bu açıdan diğerlerinden çok farklı. Nasıl desek; saf yönetici.

ali-g-inda-house-izle

Filmi izledikten sonra Ali G gibi konuşmaya çalışmak da cabası. You iz’ler, aint’ler bir şeyler bir şeyler. Cümleyi devrik kurmaya çalışmaları söylemiyorum bile. :))

Ali G, uzun zamandır görmediğiniz fakat en matrağından otçu bir arkadaşınız gibi. Tabii çok sağlıklı bir arkadaş bu, spor salonu bile var.

Son olarak Ali G’nin filmin başında gördüğü rüya bana göre en komik rüyadır. Mis gibi de +18 rüya. Rüya kere rüya.

Ali G Indahouse Trailer

Reklam