Etiketler

, , , , , , , , , , , , ,


fast-and-furious-hizli-ve-ofkeli-izle
Sanıyorum ki etrafımda benim gibi hız tutkunu yüzlerce kişi bulabilirim. Araba ile çılgın gibi hız yapmayı, makas atmayı seven adamlar ve kadınlar oldukça fazla. Şimdiye kadar bir araba ile hız yapmışlığım yok tabii fakat içinde bulunmuşluğum olduğundan adrenalini de yaşamış olduğumdan dolayı bir gaz bir haz söz konusu. Araba ile hız yapmak iyi güzel de diyor bünyem, bir motosiklet değil. Honda CBR 600 ile hız ve gaz bir şekilde hız yaptığımızda kuzenle ve o her frene bastığında birbirine bağladığım ellerim depoya değerken (çürürken) motordan indiğimde dizlerim titriyordu, sesim çatallanıyordu. Ben yine binmek istedim o motora. Ve bindim!

Hızlı ve Öfkeli serisi biricik abimin bana aşıladığı tek film serisi diyebilirim. O dönemler Need For Speed, Midtown Madness gibi oyunlar da oynuyoruz, hatta bana göre bir oyun da indirmiş adı ReVolt, küçücük araçları yarıştırıyorum. Bilgisayar masasının sağında solunda araba posterleri asılı. Ben en çok Audi TT’yi beğeniyorum. Tabii o zamanlar henüz motosiklet ile bir tanışmışlığım yok. Her şey araba üzerine ve oldukça güzel. Haritalarda dolanıp duruyorum, abimin kırdığı rekorları kırmaya çalışıyor ama yapamıyorum. Ben de daha fazla ReVolt’a sardırıyorum. Hem ReVolt daha hızlı ve daha zor kontrol edilebiliyor.

Bir genconun büyüyüş süresine denk geliyor Hızlı ve Öfkeli’nin 5 filmi de. 2001’de başlayan macera 2011’de son buluyor. Aslında bildiğimiz üzere 6.sı da gelecek bu serinin. Gelsin efendim, biz gene gaza gelir filmleri izledikten sonra “İçsek mi ne yapsak? Dışarı mı çıksak yahu?” deriz. Altımızda NOS’lu moslu arabalar da yok. Otobüsle nereye kadar Hızlı ve Öfkeli olabilirim ki?

Olay kurgusu ile uzatılmış görünse de ki aslında biraz da öyledir, Hızlı ve Öfkeli gençlerin kanına kanına hitap eden filmler bütünü oluyor. İlk olarak güzel modifiye araçlar, beygirleri bildiğiniz at olmuş motorlar, güzel kadınlar, güzel memeler ve yakışıklı adamlar var. Evet, bu yakışıklı adamları kendim için söyledim. Sarışın ve mavi gözlü sevene Paul Walker, kel ve kaslı sevene Vin Diesel, Rock falan var. Uuu beybi. Tamam kabul, kelleri ben seviyorum. Ne yapalım arkadaşım, yapımız bu.

Hızlı ve Öfkeli’nin insanı mutlu eden kısımları tamamen bir aksiyon ve hız üzerine kurulmuş olması. Yaşanılan aşklar maşklar benzini, dizeli oluyor filmin. Her seferinde başka bir yerde yaşanması, arada karakterlerin değişmesi de olayı taze tutuyor. Yine de…. Yine de her seferinde neden bizim bıçkın delikanlılarımız herkesi alt ediyor? Tamam anladık, Fast Five’sınız, 2 Fast and 2 Furious’sınız, Tokyo Drift’siniz. Ne bileyim, bayağı bayağı güzel çocuklar ve adamlarsınız. Her seferinde neden kazanırsınız?

Şimdiye kadar izlediğim ve mutlulukla, dizlerimin titremesi ile it gibi sırıttığım Hızlı ve Öfkeli serisinin 2013 ayağında hazin son bekliyorum. Ters köşe yapılması gereken bir son bizi beklesin istiyorum. Hiç beklemeyelim biz, kazanacak gibi olsunlar yine.

Rica ediyorum gerçekçilik ile aksiyon ruhunu son filmde bir araya getirelim. Allak bullak olalım, “Nasıl kazanamadılar beee!” diye bağıralım gerekirse ama kötülerin kazanmasına izin verelim. Çünkü bu hayatta hep yanında olduklarımız kazanmıyor.

Fast And Furious – Hızlı ve Öfkeli Trailer