Etiketler

, , , ,


İki melez kadın, ikisi de tatlı ve güzel. İkisi de oldukça huysuz ve birbirlerini hiç sevmiyorlar? Gerçekten mi?

Bandidas, kısa süreli eğlence arayıp bir de görsellik (şöyle gözlere şenlik) arayanlar için doğru adres. Sürekli itişip didişen iki kadının nasıl kahraman olduğunu anlatan Bandidas bazı yerlerinde kıh kıh gülmenin ötesinde kahkaha attırdı bana.

Yavaş yavaş soyguncu olmayı öğrenen ve bu işten zevk almaya başlayan Sara Sandoval ve Maria Alvarez koca koca Amerikan bankalarına karşı savaş açarlar. İşin içine rahibi, dedektifi ve atlarını katarlar.

bandidas-penelope-cruz-izle

Aslına bakarsanız Bandidas, Vicky Christina Barcelona kıvamında bir film. Bu ikilinin gerçekten birbirini tamamlayan özellikleri olduğunu biliyorsunuz izlerken. Birisi oldukça höt höt bir köylüdür. Diğeri şehirde yaşamış ve nezaket kuralları çerçevesinde hareket eden şehirlidir. Birisi silahları anlar ve onlara hükmeder diğeri iple takılmayı sever. Yani birbirlerinin tuzları ve biberleridir. Başardıkları her şeyi tabii ki birbirleri ile başarmışlardır.

Filmi sevmeme ihtimali olanların sayısı yüksek olabilir fakat ben gülebildiğim filmleri gerçekten seviyorum. Beklentilerinizi yükseltmenin alemi yok. Siz sadece filmi izleyin ve gülün. Ayrıca kadınların ne kadar çok inatçı olabileceğini, kafalarını taktıklarını daima yapabileceklerini ve fantezi dünyalarının ne kadar geniş olduğunu görün.

Son olarak iki kadın ilişkisindeki anlaşılamaz bölümleri de ortaya seriyor Bandidas. Kıskançlığın boyutlarını görüyoruz. Birbirlerini kilisenin içinde öldüresiye dövdükten sonra hayatlarını kurtarmaları sanırım gel-gitli kadın ruhunu en iyi anlatan yerlerdi. 🙂

Gülümsediğim bir sahne ise şöyle:

Maria Alvarez: [to her horse] Wait for me here. Don’t talk to anyone. 

Bandidas Trailer